Чому не тримають ноги?

Згадуєте про свої ноги тільки, коли вони заболять? І впевнені, що ви практично ніколи не пов’язуєте проблему із захворюваннями інших органів. Тим часом винуватцями ваших страждань можуть бути розлади і запалення в різних системах організму.

Що змушує страждати?

Дійсно, біль в ногах може виникнути з найрізноманітніших причин. Наприклад, через запальні захворювання, пов’язаними з інфекціями, хворобами кишечника, псоріаз і ревматоїдний артрит. Але все-таки найчастіше дошкуляє остеоартроз, відомий в народі як відкладення солей в суглобах. У цьому випадку біль чітко формується в області суглобів — гомілковостопних, колінних або тазостегнових.

Ще одна причина — утруднений кровотік по артеріях. На це вкажуть холодні і бліді нижні кінцівки, а також біль, що виникає при ходьбі, — так званий симптом переміжної кульгавості. Причина може бути в атеросклерозі — при такому захворюванні атеросклеротична бляшка перекриває артерію, порушуючи кровообіг. І не обов’язково на рівні ніг, а часто там, де проходить найбільша судина — аорта.

Артерії досить часто піддаються ураженню у курців — виникає облітеруючий ендартеріїт, або запалення внутрішньої оболонки артерії. Він стає причиною сильного болю, яка нерідко докучає навіть 30-40-річним людям.

Болі, пов’язані з ураженням артерій, нерідкі і у пацієнтів з цукровим діабетом — це так званий синдром діабетичної стопи. Вони пекучі і спочатку пов’язані з ураженням судин, а потім і нервової системи.

Болить коліно? Лікуйте поперек!

А що робити, якщо біль виник на рівні коліна, гомілки, стопи або стегна, а ні в одному з цих органів порушень не виявлено? Причину слід шукати в поперековому відділі хребта. Такі симптоми зазвичай бувають при радикуліті. Сильний біль викликає і люмбоішиалгія — подразнення корінців нервових структур на рівні поперекового відділу. Біль в попереку віддає в одну або обидві ноги. В основному він поширюється по сідниці, а також по задній поверхні ноги, іноді досягаючи навіть пальців стопи.

Якщо болить коліно, а видимих змін в цьому суглобі немає, то джерело проблеми потрібно шукати на рівні другого-третього поперекового хребця. А якщо біль локалізується в стопі, то в п’ятому поперековому і першому крижовому хребцях.

Якщо больовий синдром пов’язаний з хребтом, не шукайте порятунку в компресах і електропроцедурах на область суглобів ніг! Полегшення настане лише тоді, коли защемлений або подразнений нервовий корінець вивільниться. Всі зусилля — натирання, компреси, фізіо- та електропроцедури потрібно направити на поперековий відділ хребта, тоді і болі зменшаться.

Іноді через проблеми з тазостегновим суглобом біль віддає в коліно. Чого тільки не роблять такі хворі! Використовують мазі, препарати, але все марно. Розібратися допоможе рентгенограма кульшових суглобів, яка прояснить природу болю.

Відчуття при варикознії хворобі вен теж не з приємних — важкість у ногах і набряки, запалення вен. Стан може погіршитися, якщо довго ходити, стояти або сидіти. Через застій крові порушується кровообіг в кінцівках, тканини відчувають нестачу кисню — гіпоксію і починають «сигналити» болем, немов волаючи про допомогу. При вираженому варикозному розширенні вен може з’явитися біль невизначеної локалізації — в гомілци, стопі і т. Д.

При тромбофлебіті — можна виявити в цьому місці набряк, припухлість і почервоніння. Слідом, природно, з’являться і біль.

Плоскостопість теж може стати джерелом страждань. Люди з плоскостопістю при навантаженні і перевантаження відчувають болі в стопі, особливо до кінця дня.

Наші лікарі допоможуть визначити причину болю. Звертайтеся

Будьте здорові разом з Prima Vertebra

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015