Магія дотику

Доброго ранку!

Знаємо, що вам вже давно відомо, що читання, рішення логічних задач, вивчення чогось нового і інші активності, що вимагають напруженої розумової праці, допомагають людині відстрочити, уповільнити розвиток або навіть повністю запобігти деменції. І впевнені, що ви знаєте, що на варті здоров’я нашого мозку стоїть і масаж — різні дослідження показали, що він здатний стимулювати мозкову активність, боротися з депресією і знижує загальний рівень нервового напруження, і все це актуально не тільки для літніх людей, адже за здоров’ям нервової системи і головного мозку стежити потрібно змолоду.

Ряд досліджень був присвячений впливу дотику на мозок людини. Згідно з відомостями, наданими у відомому журналі психологів і психіатрів Psychology Today (Психологія сьогодні), масаж здатний сповільнювати серцебиття і піднімати рівень окситоцину — гормону, що відповідає за почуття прив’язаності і соціальну адаптацію.

Під час масажу відбувається велике число хімічних реакції: виділяється окситоцин, серотонін і дофамін, а рівень кортизолу ( «гормону стресу») знижується. Масаж викликає справжній «ендорфіновий бум». Достатньо всього 15-20 хвилинного масажу, щоб рівень ендорфінів збільшився в 2 рази.

Ендорфіни — група хімічних сполук, які природним шляхом виробляються в клітинах головного мозку і мають здатність зменшувати біль і впливати на емоційний стан.

Ендорфіни покращують наш настрій, усувають біль, допомагають позитивно сприймати навколишній світ. Діють ендорфіни в десятки разів сильніше, ніж антидепресанти. З дотиком до нас приходить довіра і впевненість у собі і в оточуючих нас людях. Все це відбувається завдяки певним хімічним реакціям в мозку.

Інститут дослідження впливу дотику на організм людини (The Touch Research Institute) опублікував безліч досліджень, результати яких вказують на те, що масаж є ефективним засобом для боротьби з анорексією, тривожністю, стрибками тиску, загальною слабкістю, головним болем, мігренню і порушеннями сну.

Чим же пояснюються всі ці дивовижні ефекти масажу?

Вся справа в тому, що в процесі масажу стимулюються нервові закінчення, які посилають сигнали в різні ділянки головного мозку. За словами вчених, чим глибше масаж, тим ефективніше вплив на мозок. Після отримання цих сигналів від нервових закінчень м’язів мозок починає виробляти різні білки і нейромедіатори, які стимулюють роботу ендокринної, нервової та імунної систем.

Що ж означають всі ці дослідження для звичайної людини?

Щоб бути здоровим і душевно, і фізично, нам всім потрібні дотики — дотики досвідченого фахівця, які допоможуть вашому тілу, мозку і нервовій системі впоратися з найрізноманітнішими проблемами.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015