Які захворювання підстерігають нас в офісах?

Доброго ранку середи

Багато хто думає, що професійні захворювання бувають тільки на шкідливому виробництві. На жаль, це не так. Навіть якщо ти мирно розкладаєш папірці в офісі, є ймовірніть вийти з нього не зовсім здоровиим

Синдром сухого ока

Одна з найпоширеніших офісних проблем — так званий синдром сухого ока. Якщо до кінця робочого дня виникає відчуття піску в очах, вони втомлюються, сверблять, червоніють, з’являється підвищена чутливість до світла — значить, ти маєш справу з цим несподіваним гостем. За статистикою, з синдромом сухого ока зіштовхується кожен двадцятий житель Землі. Причина нездужання криється в тривалій роботі за комп’ютером. Адже коли ти уважно дивишся на монітор, моргаєш в три рази рідше, ніж зазвичай. В результаті очі відчувають нестачу в слізної рідини. Додай до цього працюючий кондиціонер, який сушить повітря, і картина вийде зовсім сумною.

Методи боротьби. Намагайся не включати кондиціонер або обігрівач без крайньої необхідності. Раз на годину влаштовуй десятихвилинну перерву. Погуляй в цей час далеко від монітора. А раз в п’ятнадцять хвилин роби ковток води, щоб зсередини заповнити дефіцит вологи в рогівці. Якщо після цього неприємні симптоми не зникнуть, скористайся краплями «штучна сльоза». Тільки май на увазі: офтальмологи не рекомендують їх застосовувати частіше 2-4 разів протягом дня.

Остеохондроз

Останнім часом ти часто відчуваєш ломоту в шиї, та й поперек щось болить? Якщо тебе це трохи втішить, половина працездатного населення страждає від тієї ж проблеми, що і ти. Остеохондроз входить до п’ятірки найбільш поширених недуг на планеті. Головними причинами його виникнення є малорухливий спосіб життя і звичка подовгу сидіти в одній позі. Все це призводить до порушення кровообігу, обміну речовин в хребті і накопиченню в клітинах шкідливих продуктів метаболізму. В результаті відбуваються патологічні зміни в міжхребцевих дисках і суглобах, страждають хрящові поверхні хребців. Звідси — ниючий біль і відчуття ломоти.

Методи боротьби. Намагайся стежити за поставою і частіше міняти позу. Подбай про зручне комп’ютерне кріслі: сидіння має бути досить жорстким, а спинка — мати вигин в області попереку. Роби 5-ти хвилинні перерви раз на годину та розминай в цей час застиглі м’язи.

«Тунельний» синдром»

Ти іноді відчуваєш оніміння в долонях, біль і дискомфорт в зап’ястях? Причина в тому, що, набираючи тексти на клавіатурі і клацаючи мишкою, ти тривалий час виконуєш одноманітні рухи. Типове захворювання друкарок і програмістів, а тепер і всіх людей, що подовгу працюють за комп’ютером, яке називається «тунельний синдром», або «защемлення серединного нерва в зап’ястному каналі». Якщо ти будеш постійно перевантажувати пальці рук, то, щоб вилікувати нерв, керуючий великим, вказівним і середнім пальцем, в кінці кінців буде потрібне хірургічне втручання.

Методи боротьби. Пам’ятаєш, як у початковій школі після кожного уроку ви всім класом влаштовували розминку для кистей рук, примовляючи: «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися»? Пора до цього повернутися. І візьми за правило не тримати лікті в повітрі, коли друкуєш.

Варикоз

Напевно з курсу анатомії ти пам’ятаєш, що кров тече по венах ніг знизу вгору, постійно долаючи силу тяжіння Землі. Стікати вниз їй не дозволяють клапани, які знаходяться в венах. Через постійне сидіння і тісне взуття навантаження на них збільшується, і вони починають барахлити. В результаті кров застоюється, вени розширюються, стають звитими, на шкірі виступають вузлуваті темно-фіолетові «мотузки».

Методи боротьби. Для профілактики варикозу корисно хоча б три рази протягом робочого дня робити наступні вправи. Встань навшпиньки, відірвавши п’яти від підлоги на 1-2 см, і різко опусти їх вниз. І так 30 разів підряд. Або: сидячи на стільці, піднімай почерзі п’ята-носок. Більше ходи пішки. Під час відпочинку старайся тримати ноги в піднятому положенні. При цьому твої вени трохи відпочинуть, звільнившись на час від необхідності боротися з силою гравітації. Особливу увагу приділи харчування. Дієта при перших ознаках варикозу — максимум овочів і фруктів, мінімум тваринного білка, жирів, простих вуглеводів, копчений і солінь.

Якщо дотримуватися цих нехитрих рееомендацій, то офіс для вас не буде загрозою

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015