СіМ правил для здоровья від лікаря Миколи Амосова

Вітаємо! Хотілося у середу написати щось розумне) Але вирішили, що розумне написав уже до нас геніальний лікар Микола Амосов.

Ось 7 правил з його Системи Здоров’я

 1. Не сподівайтеся, що лікарі зроблять вас здоровим.
  Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі — щоб жити надійно — покладайтеся на себе.
 2. Лікарі лікують хвороби, а здоров’я потрібно здобувати самому.
  Тому що здоров’я — це «резервні потужності» органів, всієї нашої фізіології. Вони необхідні, щоб підтримувати нормальні функціональні показники — в спокої і при навантаженнях — фізичних і психічних, а також щоб не захворіти, а захворівши, по можливості — не вмерти. Наприклад, щоб кров’яний тиск і пульс не підвищувалися більше, ніж в півтора рази при вправах або бігу, а неминуча задишка швидко заспокоювалася. Щоб не боятися протягу, а застуди швидко проходили без ліків, самі собою. І взагалі, щоб добре працювалося, спалося, «їлось і пилося».
  Так ось — ці «потужності» ліками не видобуваються. Тільки тренуванням, вправами, навантаженнями. І — роботою, терпінням до холоду, спеки, голоду, втоми.
 3. Що таке хвороби, відчуває кожен:
  прикрий розлад різних функцій, що заважає відчувати щастя і навіть жити. Причини теж відомі: зовнішні «шкідливості» (інфекція, екологія, суспільні потрясіння), власне нерозумна поведінка. Іноді — вроджені дефекти.
  Стверджую: природа людини міцна. Принаймні, у більшості людей. Правда, дрібні хвороби неминучі, але серйозні найчастіше — від нерозумного способу життя: зниження резервів в результаті нетренованості. Зовнішні умови, бідність, стреси — на другому місці.
 4. Тренування резервів повинно бути розумною.
  Це означає поступове, але наполегливе.
 5. Цікаве питання: чому люди так часто хворіють? Думаю, що 90% людей, якби вони вели правильний спосіб життя, були б здоровими.
 6. І ще: в світі багато, дуже багато поганих лікарів. Якщо вже пощастило потрапити до хорошого лікаря, бережіть його, даремно не турбуйте.
  Пам’ятайте, що лікар — це більше, ніж просто фахівець. Це не сантехнік.
 7. Вказівки лікаря виконуйте в міру вашого розуміння. І не вимагайте від нього зайвих ліків, про які дізналися від сусідок.

І на закінчення: Щоб бути здоровим, потрібна сила характеру. Як людині знайти оптимум в трикутнику між хворобами, лікарями і вправами? Моя порада: вибирати останнє. Принаймні, намагатися. Повірте — окупиться!

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015