Постійно холодні руки. Чому?

Часто мерзнуть кінчики пальців навіть у теплу погоду?

Причини можуть бути різні: від банальної гіподинамії і до серйозних патологій, які потребують обов’язкового звернення до лікаря.

Якщо у вас постійно мерзнуть кінчики пальців рук, то причина може ховатися в особливостях вашої фізіології.

Зокрема, причинами холодних пальців може виступати:

— Порушення кровообігу. Це найбільш поширена причина холодних пальців рук. Є люди, у яких від народження кров в кінцівках циркулює повільно, від чого вони постійно мерзнуть. У той же час, поганий кровообіг може бути пов’язаний і з деякими захворюваннями: підвищеним холестерином, захворюваннями серця і іншими.

— Знижений тиск. Якщо ви гіпотонік, то вам доведеться звикнути до такої проблеми, як холодні пальці. Тримайте руки в теплі, в а зимовий період обов’язково носіть теплі рукавички. Якщо знижений тиск викликаний якимись захворюваннями (наприклад, ендокринними порушеннями), то потрібно лікувати основне захворювання.

— Стреси. Не варто недооцінювати роль стресу в здоров’ї людини. Коли у нас стрес, то в кров викидається велика кількість гормону адреналіну, від чого пальці руки стають холодними. Як правило, після того як стрес пройде, температура пальців рук нормалізується.

— Куріння. Нікотин має судинозвужувальну дію, і першими на це реагують дрібні судини кінцівок. Крім того, куріння сприяє формуванню бляшок в артеріях, що також є серйозним чинником у появі холоду в пальцях.

Захворювання, через які мерзнуть пальці

Якщо у вас мерзнуть руки без перерахованих вище обставин, то, можливо, причина криється в захворюваннях. Ось деякі захворювання, які частіше за інших стають причиною холодних пальців:

— Анемія. Холодні пальці рук — наслідок нестачі червоних кров’яних тілець або низького рівня гемоглобіну в крові. З цієї причини знижується рівень насиченості киснем, через що і мерзнуть руки. Поширеними причинами анемії є: брак заліза в раціоні харчування, порушення травлення, втрата крові (наприклад, при менструації), а також онкологічні захворювання.

— Гіпотиреоз — зниження функцій щитовидної залози. При зниженні активності щитовидної залози зменшується концентрація гормонів, які беруть активну участь в метаболізмі. З цієї причини більшість функцій організму сповільнюється, що і призводить до холодних пальців рук.

— Синдром Рейно — звуження кровоносних судин у відповідь на холод або стрес. Звуження настільки сильне, що кінцівки можуть набувати синюшні відтінок. Під час нападу людина відчуває холод, поколювання й оніміння в області рук.

— Аутоімунні захворювання. Причиною «крижаних» рук або ніг можуть стати системні аутоімунні захворювання, такі як склеродерма, ревматоїдний артрит, червоний вовчак та інші.

Якщо вас хвилює холод в руках, зверніться до фахівця, щоб виключити серйозні захворювання.

Будьте здорові разом з Prima Vertebra)

➤ПЕЧЕРСК +38(068)434-68-60 +38(099)566-12-30 +38(097)838-00-33 (Viber) Киев, Лаврская, 15 (территория Киево-Печерской Лавры) ➤ПОЗНЯКИ +38(044)364-99-69 +38(063)979-58-68 +38(067)300-38-63 Киев ул.А. Ахматовой, 13-Д, оф. 161 Лицензия МОЗ Украины AE №638322 от 19.02.2015